Β' κατηγορία: Το πρόγραμμα της 20ης αγωνιστικής

Με την αναμέτρηση που θα διεξαχθεί στο Δημοτικό Στάδιο Αγίας Νάπας ανοίγει σήμερα η αυλαία της 20ης αγωνιστικής του Πρωταθλήματος Β’ Κατηγορίας.

Η Αγία Νάπα θα αντιμετωπίσει το ΘΟΪ Λακατάμιας. Σέντρα στις 19:00, με απευθείας τηλεοπτική μετάδοση από τη Cytavision με τη στήριξη της ΚΟΠ.

Στην προηγούμενη αγωνιστική, το ΘΟΪ νίκησε με 1-0 την ΠΑΕΕΚ και η Αγία Νάπα ηττήθηκε από την Αναγέννηση Δερύνειας με 1-0 στο γειτονικό ντέρμπι.

Στο

παιχνίδι του πρώτου γύρου είχαμε ισοπαλία 1-1, που διαμορφώθηκε από δύο πέναλτι. Η Αγία Νάπα άνοιξε το σκορ στο 15ο λεπτό με τον Μάριο Ζανέττου και το ΘΟΪ ισοφάρισε στο 60ο λεπτό με τον Άλτο Ατόρνο.

Συνοπτικά το πρόγραμμα της 20ης αγωνιστικής:

Παρασκευή, 23 Φεβρουαρίου 2018ΑΟΑΝ ΑΓΙΑΣ ΝΑΠΑΣ19:00Ε. Ν. ΘΟΙ ΛΑΚΑΤΑΜΙΑΣ Σάββατο, 24 Φεβρουαρίου 2018ΑΕΖ ΖΑΚΑΚΙΟΥ15:00ΑΣΙΛ ΛΥΣΗΣΚΑΡΜΙΩΤΙΣΣΑ ΠΟΛΕΜΙΔΙΩΝ15:00ΑΝΑΓΕΝΝΗΣΗ ΔΕΡΥΝΕΙΑΣΠΑΕΕΚ ΚΕΡΥΝΕΙΑΣ15:00ΟΘΕΛΛΟΣ ΑΘΗΑΙΝΟΥΧΑΛΚΑΝΟΡΑΣ ΔΑΛΙΟΥ15:00ΕΝΩΣΗ ΝΕΩΝ ΠΑΡΑΛΙΜΝΙΟΥ Κυριακή, 25 Φεβρουαρίου 2018Π.Ο. ΞΥΛΟΤΥΜΠΟΥ 200615:00ΟΜΟΝΟΙΑ ΑΡΑΔΙΠΠΟΥΕΘΝΙΚΟΣ ΑΣΣΙΑΣ15:00ΔΙΓΕΝΗΣ ΟΡΟΚΛΙΝΗΣ