Τσάβι: «Να μάθουμε να νικάμε και χωρίς να παίζουμε καλά»

Ικανοποιημένος από την νίκη με 1-0 επί της Θέλτα, εμφανίσθηκε μετά το τέλος της αναμέτρησης ο Τσάβι. «Παίξαμε πολύ καλά στο πρώτο ημίχρονο, αλλά στην συνέχεια, μειώσαμε την ένταση.

Λίβερπουλ: Το χειρότερο ξεκίνημα των τελευταίων 10 χρόνωνΟι τηλεοπτικές μεταδόσεις της ημέρας!Στα βαθιά ο Μουνιόθ για την «Ανάσταση»

Αρχίσαμε πολύ καλά το ματς και το τελειώσαμε πολύ άσχημα», σχολίασε ο προπονητής της Μπαρτσελόνα και συνέχισε: «Πρέπει να βελτιώσουμε την συνέπεια και αυτό, εξαρτάται από εμάς τους ίδιους.

Γυρίσαμε πίσω στα αποδυτήρια στο ημίχρονο νομίζοντας ότι παίζαμε πολύ καλά και πως θα έχουμε ένα ίδιο δεύτερο ημίχρονο. Εάν κάναμε το 2-0, θα άλλαζε τελείως το ματς. Το θετικό είναι ότι δεν δεχθήκαμε γκολ. Μερικές φορές δεν είσαι τόσο καλός όσο συνήθως, αλλά πρέπει επίσης να ξέρεις πώς να κερδίζεις τέτοιου είδους αγώνες, χωρίς να παίζεις καλά».

Πηγή: ΑΠΕ - ΜΠΕ