Τρίτη σερί γκέλα για την Ρεάλ! (βίντεο)

«Σκόνταψε» στην έδρα της η Ρεάλ Μαδρίτης για την 7η αγωνιστική του ισπανικού πρωταθλήματος, αφού παραχώρησε ισοπαλία 1-1 στην Εϊμπάρ. Αυτή ήταν η 3η σερί ισοπαλία για τη Ρεάλ που... πέταξε άλλους δυο βαθμούς.

Προσωρινά βρίσκεται στην πρώτη θέση της κατάταξης με 15 βαθμούς μαζί με την Ατλέτικο, αλλά αργότερα αγωνίζεται η Μπαρτσελόνα εκτός έδρας με τη Θέλτα και με νίκη θα περάσει αυτή στην κορυφή. Στο 6ο μόλις λεπτό της αναμέτρησης, οι φιλοξενούμενοι της Εϊμπάρ πάγωσαν το Μπερναμπέου όταν πήραν το προβάδισμα με τον Φραν Ρίκο, αλλά η «βασίλισσα» ισοφάρισε

γρήγορα με τέρμα του Γκάρεθ Μπέιλ (18΄), χωρίς όμως να καταφέρει να πάρει τη νίκη.

Νωρίτερα η Ατλέτικο Μαδρίτης κατάφερε να φύγει με τους τρεις βαθμούς από το «Μεστάγια», αφού επικράτησε της Βαλένια με 2-0 χάρη σε τέρματα του Αντουάν Γκριζμάν στο 63΄ και του Κέβιν Γκαμεϊρό στις καθυστερήσεις του αγώνα (90+3΄). Ο Γκριζμάν στο 44΄ και ο Γκάμπι στο 69΄ δεν κατάφεραν να ευστοχήσουν σε εκτελέσεις πέναλτι, αφού τις απέκρουσε ο εκπληκτικός Ντέγκο Άλβες (έχει πιάσει 19 στην καριέρα του στην Α΄ κατηγορία).

Реал Мадрид 1-1 Эйбар - Обзор матча - 02.10.2016 от Football Live на Rutube.