Το σερί έγινε κομμάτια στο «Στέλιος Κυριακίδης»

Το κοντέρ είχε αρχίσει να γράφει από τις 21 Αυγούστου και έκτοτε «έτρεχε» ασταμάτητα. Τρεισήμισι εβδομάδες, 18 παιχνίδια, 48 γκολ. Και μετά ήλθε το «Στέλιος Κυριακίδης»...

Στον πρώτο εντός έδρας αγώνα της στην αγωνιστική περίοδο 2020/21 η νεοφώτιστη Καρμιώτισσα υποδέχτηκε την ΑΕΚ, η οποία επεδίωκε να επεκτείνει το νικηφόρο σερί της σε τρεις αγωνιστικές.

Η ομάδα του Χρύση Μιχαήλ, ωστόσο, αποδείχτηκε ό,τι ακριβώς και για τον ΑΠΟΕΛ

και την Ομόνοια στις δύο πρώτες στροφές του μαραθωνίου: ένα εξαιρετικά σκληρό καρύδι.

Δεν κατάφερε μεν να επικρατήσει, υποχρέωσε όμως τους Λαρνακείς στην πρώτη απώλεια βαθμών τους στη σεζόν. Κι επειδή η ισοπαλία δεν είχε σκορ καταγράφηκε ως η πρώτη λευκή στην τρέχουσα περίοδο.

Αρκετά χιλιόμετρα πιο ανατολικά, στο «Μακάρειο», και από το παιχνίδι Ολυμπιακός-Δόξα (1-2) το κοντέρ άρχισε να γράφει το νέο σερί. Μένει να φανεί πού και πότε θα σταματήσει.