Συνεχίζει το κυνήγι της Ευρώπης η Λάτσιο

Η Λάτσιο επικράτησε 3-2 της Κροτόνε για την 27η αγωνιστική, βρίσκεται στην 7η θέση της Serie A και παραμένει στο κυνήγι ενός ευρωπαϊκού εισιτηρίου.

Λάτσιο υποδέχθηκε την Κροτόνε στο παιχνίδι που άνοιξε την αυλαία της 27ης αγωνιστικής της Serie A. Οι αετοί επικράτησαν 3-2 της ουραγού Κροτόνε και συνεχίζουν το κυνήγι για ένα ευρωπαϊκό εισιτήριο. Η Λάτσιο βρίσκεται στην 7η θέση με 46 πόντους και είναι στο -1 από την Νάπολι
και στο -4 απ' την τετράδα.

Το σκορ άνοιξε στο 14ο λεπτό ο Μιλίνκοβιτς-Σάβιτς, έπειτα από σέντρα του Ράντου. Ο Σίμι έφερε το παιχνίδι στα ίσα στο 29' με ωραίο σουτ έξω από τη μεγάλη περιοχή.

Λίγο πριν από τη λήξη του πρώτου μέρους, στο 39' ο Λουίς Αλμπέρτο σκόραρε με πανέμορφο σουτ. Ωστόσο, στο 50' η Κροτόνε απάντησε εκ νέου με εύστοχη εκτέλεση πέναλτι του Σίμι.

Εν τέλει, η Λάτσιο πήρε τη νίκη στο 84ο λεπτό. Ο Καϊσέδο μέσα από την περιοχή, αφού έγινε αποδέκτης της μπάλας από τον Εσκαλάντε, διαμόρφωσε το τελικό 3-2.