Συνεχίζει αήττητη η ΑΣ Λατσιών

ΧΑΝΤΜΠΟΛΔύσκολη αλλά πολύτιμη νίκη που την αφήνει αήττητη στην κορυφή του βαθμολογικού πίνακα στο πρωτάθλημα χάντμπολ ΟΠΑΠ γυναικών πέτυχε στην 4η αγωνιστική των πλέι οφ η ομάδα του ΑΣ Λατσιών. Νίκησε εκτός έδρας τον Α.Ο. Αραδίππου με 24-18, διατήρησε το +2 από την Αθηένου (με ρεπό σε αυτή την αγωνιστική) και πλέον στρέφει την προσοχή της στην επόμενη, τελευταία αγωνιστική του πρωταθλήματος και στο σημαντικό ντέρμπι με την Αθηένου, το αποτέλεσμα του οποίου πιθανό να κρίνει και τη φετινή πρωταθλήτρια. Και λέμε

πιθανόν, αφού τα Λατσιά για να κατακτήσουν τον τίτλο θα πρέπει να μην χάσουν από την Αθηένου. Σε αντίθετη περίπτωση -που η Αθηένου καταφέρει να νικήσει δηλαδή- οι δύο ομάδες θα ισοβαθμίσουν στην κορυφή του πίνακα, οπότε η πρωταθλήτρια θα αναδειχθεί μέσα από αγώνα μπαράζ, που θα γίνει σε ουδέτερο γήπεδο.Προοδευτικός - Πανελλήνιος 24-21Δυσκολεύτηκε στην έδρα του ο Προοδευτικός, αλλά τελικά πήρε τη νίκη που ήθελε απέναντι στον Πανελλήνιο. Βέβαια, αν αναλύσει κάποιος με λεπτομέρεια το παιγνίδι, θα δει ότι ο Προοδευτικός είχε από το ξεκίνημα του αγώνα το προβάδισμα στο σκορ (ημίχρονο 13-10), όμως σε κανένα σημείο της αναμέτρησης δεν κατάφερε να επιβληθεί εντελώς του Πανελληνίου, οι παίκτριες του οποίου πάλεψαν με όλες τους τις δυνάμεις για το καλύτερο στο τελευταίο φετινό τους παιγνίδι πρωταθλήματος.ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ1. ΑΣ Λατσιά 11 212. ΕΝ Αθηένου 11 193. Προοδευτικός 11 84. Α.Ο. Αραδίππου 11 85. Πανελλήνιος 12 0