Σημαντική νίκη της Δόξας με 2-1 επί της ΕΝΠ (βιντεο/φωτος)

Συνεχίζει τη βαθμολογική της άνοδο η Δόξα Κατωκοπιάς η οποία έχει μαζέψει επτά βαθμούς στους τελευταίους τρεις αγώνες της.

Σε αγώνα για την 8η αγωνιστική, η Δόξα νίκησε με 2-1 την Ένωση Νέων Παραλιμνίου και ανέβηκε στους 9 βαθμούς.

Η Ένωση δέχτηκε σήμερα την 4η συνεχόμενη της ήττα και παρέμεινε στους 7 βαθμούς.

Όλα τα τέρματα σημειώθηκαν στο δεύτερο ημίχρονο.

Στο 50ο λεπτό ο Ντάνι Λόπεζ με σουτ μέσα από την περιοχή μετά από κόρνερ πέτυχε το 1-0 για τη Δόξα για να σημειώσει το 2-0 στο 81' ο Ρικάρντο Φερνάντες με απευθείας φάουλ.

Η ομάδα της Ένωσης κατάφερε

να μειώσει σε 2-1 στο 87ο λεπτό με το Βούκσεβιτς. Προηγήθηκε πέναλτι του Μπούντιμιρ που αποκρούστηκε ασταθώς από τον Νέγκρι.

ΔΟΞΑ: Νέγκρι, Παουλίνιο, Δημητρίου (74'Καρλίτος), Λόπες (88'Ενινφούλ), Φερνάντες, Γουίλσον, Γκαράι, Εντμάρ, Λεονάρντο, Φοφανά (90'Κωνσταντίνου), Λεάντρο.

ΕΝΩΣΗ: Αμπάρης, Πιερέττης, Σίλβα, Βαλλιάνος, Κοσμά, Μπάουμαν, Βούκσεβιτς, Μπούντιμιρ, Φροξυλιάς (70'Μπασόφ), Ντίξον (80'Παπαδόπουλος), Φαν Ράνσμπεκ (70'Σβόγιτς).

ΚΙΤΡΙΝΕΣ: Κοσμά, Σίλβα.

Διαιτητής της αναμέτρησης ορίστηκε ο Νικόλας Αθανασίου με βοηθούς τους Μιχάλη Μαρίνου και Όμηρο Τζιωρτζή.