Νικηφόρο και το δεύτερο τεστ της ΑΕΚ

Η ΑΕΚ επικράτησε 3-2 της Ραπίντ Βιέννης, σε φιλική αναμέτρηση που διεξήχθη σήμερα στην Ουγγαρία, στο πλαίσιο του βασικού σταδίου της προετοιμασίας.

Ο προπονητής των «κιτρινοπράσινων» είχε για άλλη μια φορά την ευκαιρία να εξάγει χρήσιμα συμπεράσματα ενόψει της συνέχειας.

Η ΑΕΚ άνοιξε το σκορ στο 35ο λεπτό με πλασέ του Olatunji μετά από ασίστ του Τρισκόφσκι.

Στο δεύτερο ημίχρονο η Αυστριακή ομάδα ισοφάρισε σε 1-1 στο 68’, ωστόσο στο 72’ η ομάδα της Λάρνακας πήρε εκ νέου το προβάδισμα, με κεφαλιά του Oier έπειτα από εκτέλεση φάουλ. Η Ραπίντ ισοφάρισε ξανά πέντε λεπτά αργότερα με τον Κρίβακ να κάνει το 2-2.

Το τελικό αποτέλεσμα διαμόρφωσε στο 85’ ο Ρομό, ο οποίος εκμεταλλεύτηκε τη σέντρα από δεξιά του Casas, και με κεφαλιά έστειλε τη μπάλα στα δίχτυα.

Δείτε ολόκληρο το ρεπορτάζ του αγώνα εδώ.