Πρώτη νίκη για την Ομόνοια επί Πολωνικού εδάφους

Με γκολ του Χαραλάμπους στο 88', η Ομόνοια πήρε την πρώτη της νίκη με 2-1 απέναντι στην Lechia Gdansk, επί Πολωνικού εδάφους .

Η Πολωνική ομάδα προηγήθηκε μόλις στο πρώτο λεπτό και η Ομόνοια ισοφάρισε 11 λεπτά αργότερα, με τέρμα του Ραμίρες. Στο δεύτερο ημίχρονο, η Ομόνοια αγωνίστηκε με εντελώς διαφορετική εντεκάδα, έχοντας στην σύνθεσηή της αρκετούς μικρούς παίκτες, που έδειξαν καλά στοιχεία.

Στο 79' λεπτό της αναμέτρησης η Λέχια κέρδισε

πέναλτι μετά από παράβαση του Παναγιώτου, όμως η Πολωνική ομάδα δεν κατάφερε να σκοράρει,καθώς ο Ουζόχο απέκρουσε το πέναλτι στην γωνία και κράτησε το 1-1.

Τελικά, η Ομόνοια όχι μόνο δεν δέχθηκε δεύτερο γκολ αλλά 2 λεπτά πριν το τέλος του αγώνα σκόραρε με τον Χαραλάμπους και πήρε την νίκη με 2-1.

ΟΜΟΝΟΙΑ:  Ουζόχο, Μανρίκε (46’ Περέιρα), Λούφτνερ (64’ Γκαφούρ), Λάνγκ (64’ Παναγιώτου), Γκόμεθ (64’ Γκόμες), Κατελάρης (64’ Κούσουλος), Μαυρίας (46’ Λοΐζου), Ραμίρεζ (64’ Χαραλάμπους), Έζρα (46’ Άλβες), Τιάγκο (64’ Μόντες), Χριστοφή (46’ Κακουλλής)