Πρόκριση με περίπατο για τη Ρεάλ

Η Ρεάλ δεν συνάντησε κανένα πρόβλημα απέναντι στην Σαραγόρα, η οποία αγωνίζεται στην 2η κατηγορία, την οποία συνέτριψε με 4-0 εκτός έδρας, ώστε να προκριθεί στον επόμενο γύρο του Copa del Rey.

Η Ρεάλ Μαδρίτης μπήκε με το πόδι πατημένο στο γκάζι κόντρα στην Ρεάλ Σαραγόσα και μόλις από το 6ο λεπτό, πήρε το προβάδισμα με τον Βαράν. Συγκεκριμένα ο Γάλλος αμυντικός μετά από εξαιρετική πάσα του Τόνι Κρόος έκανε του σουτ και έδωσε το προβάδισμα στην ομάδα του.

Η «Βασίλισσα» συνέχισε να έχει τον έλεγχο του παιχνιδιού και στο 32ο λεπτό πέτυχε και δεύτερο τέρμα, αυτή την φορά με τον Λούκας Βάσκεθ, με τον Τόνι Κρόος να μοιράζει και πάλι ασίστ.

Η ομάδα του Ζινεντίν Ζιντάν συνέχισε με τον ίδιο ρυθμό και στο δεύτερο ημίχρονο με τον Βινίσιους να κάνει το 0-3 στο 72ο λεπτό, ενώ το... κερασάκι στην τούρτα έβαλε στο 80ο λεπτό ο Καρίμ Μπενζεμά, διαμορφώνοντας το τελικό 0-4.