Πόλο: Τάραξαν τα νερά οι παίκτες του ΑΠΟΕΛ

Τεράστια νίκη για την ομάδα υδατοσφαίρισης του ΑΠΟΕΛ η οποία επικράτησε με 12-9 του περσινού πρωταθλητή Ναυτικού Ομίλου Πάφου εκτός έδρας και μπήκε με το δεξί στον φετινό μαραθώνιο.Στο ιστορικό πρώτο παιχνίδι του στο πρωτάθλημα, ο ΑΠΟΕΛ τάραξε τα νερά στην Κυπριακή υδατοσφαίριση αφού η νίκη επί του Ναυτικού Ομίλου Πάφου έστειλε αρκετά μηνύματα κυρίως για τις φετινές δυνατότητες της ομάδας μας.Η νίκη αποκτά μεγαλύτερη σημασία αν αναλογιστούμε
πως με το τέλος της 1ης περιόδου βρισκόταν πίσω στο σκορ με 5-2 και με την λήξη του ημιχρόνου 6-5. Ανέτρεψε ωστόσο τα σε βάρος της δεδομένα στην 3η περίοδο παίρνοντας προβάδισμα 9-8 για να κατακτήσει το ροζ φύλλο με το τελικό 12-9.Ο Σόλων Νικολάου με 4 τέρματα ήταν ο πρώτος σκόρερ του ΑΠΟΕΛ, με τους Μήλα, Κυθρεώτη και Βασιλείου να πετυχαίνουν από 2 και οι Στεριούδης, Κτωρίδης από 1.Αξίζει να τονίσουμε πως στο πλευρό του ΑΠΟΕΛ βρέθηκαν και αρκετοί οπαδοί οι οποίοι με τον δικό τους ξεχωριστό τρόπο στήριξαν τους υδατοσφαιριστές καθ’ όλη την διάρκεια του αγώνα πανηγυρίζοντας όλοι μαζί την 1η μεγάλη επιτυχία του τμήματος.