«Πέταξε» εκτός Κυπέλλου την Μπαρτσελόνα η Μπιλμπάο

Η εντυπωσιακή Ατλέτικο Μπιλμπάο επικράτησε της Μπαρτσελόνα στην παράταση με 3 – 2  και πήρε το εισιτήριο για την επόμενη φάση του Copa Del Rey

Το σκορ για τους Βάσκους άνοιξε ο Μουνιαΐν μόλις στο 2’, ενώ η ισοφάριση για την Μπαρτσελόνα δεν άργησε να έρθει αφού στο 20’ ο Φεράν Τόρες άνοιξε λογαριασμό με την φανέλα των «μπλαουγκράνα» και έκανε το 1 – 1.

Στο 85’ ο Μαρτίνεθ  έδωσε και πάλι το προβάδισμα για την Μπιλμπάο και εκεί που όλα έδειχναν πως το ματς είχε τελειώσει, ο Πέδρι με ωραίο σουτ έκανε το 2 – 2  στο 90 + 3.

Στην παράταση αυτή που χαμογέλασε ήταν η ομάδα της Μπιλμπάο. Στα τελικά στάδια του πρώτου ημιχρόνου της παράτασης το VAR υπέδειξε πέναλτι για τους γηπεδούχους μετά από χέρι του Άλμπα. Ο Μουνιαίν δεν αστόχησε και έδωσε την πρόκριση στην Μπιλμπάο