Πάρτι για την Ατλέτικο Μαδρίτης και «πρώτη» του Σουάρες με δύο γκολ

Με τον Λουίς Σουάρες να κάνει ντεμπούτο με δύο γκολ και ασίστ σε 24 λεπτά, η Ατλέτικο Μαδρίτης επιβλήθηκε 6-1 της Γρανάδα στο πρώτο της παιχνίδι για την νέα σεζόν στην La Liga.

Με το νέο αστέρι της να μπαίνει ως αλλαγή και να… λάμπει σε μόλις 24 λεπτά, η Ατλέτικο Μαδρίτης επιβλήθηκε 6-1 της Γρανάδα για την 3η αγωνιστική της La Liga
στο Metropolitano, στην πρεμιέρα της στο φετινό πρωτάθλημα, αφού ήταν από τις ομάδες που τελείωσε αργά την προηγούμενη σεζόν στην Ευρώπη.

Ντεμπούτο για τον Λουίς Σουάρες , που μπήκε στο παιχνίδι στο 70ο λεπτό και στην πρώτη του επαφή με την μπάλα, έδωσε ασίστ για το 4-1 του Μάρκος Γιορέντε, είχε δύο ευκαιρίες για γκολ, ενώ κέρδισε και πέναλτι που ακύρωσε το VAR, για να σκοράρει και ο ίδιος τελικά εις διπλούν στο 85’ και στο 94’. Ντιέγκο Κοστα, Ζοάο Φέλιξ και Άνχελ Κορέα τα άλλα τέρματα των «ροχιμπλάνκος».

Έχασε πέναλτι ο Σαούλ. Μείωσε ο Μολίνα για τους φιλοξενούμενους, στο 87' του αγώνα.