Ομόνοια: Φιλική νίκη επί της Χάποελ Τελ Αβίβ με 1-0 (pics)

Νίκη στο δεύτερο της φιλικό επί Πολωνικού έδαφους πέτυχε η Ομόνοια. Οι πράσινοι κέρδισαν με 1-0 την Χάποελ Τελ Αβίβ και το γκολ το πέτυχε από το πρώτο λεπτό της αναμέτρησης ο Λόπεζ. Ο τεχνικός της ομάδας Πάμπος Χριστοδούλου μοίρασε τα λεπτά συμμετοχής σε διάφορους ποδοσφαιριστές ενώ μόλις τρεις ποδοσφαιριστές αγωνίστηκαν και στα 70 λεπτά που κράτησε ο αγώνας. Πρόκειται για τους Κατελάρη, Φραγκέσκου και Ντάρμπισαιαρ. Επόμενο φιλικό στην Οπαλένιτσα την Πέμπτη 27 Ιουλίου, απέναντι στην πολωνική Lech Poznan.

Αρχική ενδεκάδα: Παναγή

(54' Χριστοδούλου), Δημητρίου (63' Παναγιώτου), Μαργκάσα (46' Καντέ), Κατελάρης, Φραγκέσκου, Σοάρες (58' Τουρέ), Κανού (52' Μπρέβελντ), Χριστοφή (49' Αζίζ), Γκονζάλες (54' Κύπρου) (69' Φιάκας), Λόπες (65' Κατσαντώνης), Νταρμπισάιαρ.

η εξέλιξη του αγώνα:

Τέλος του αγώνα και φιλική νίκη της Ομόνοιας επί της Χάποελ Τελ Αβίβι.

69': Φιάκας στη θέση του Κύπρου, που ένιωσε ενοχλήσεις

65': Κατσαντώνης στη θέση του Λόπες

63': Παναγιωτου στη θέση του Δημητρίου

58': Τουρέ στη θέση του Σοάρες

54': Χριστοδούλου και Κύπρου, στη θέση των Παναγη και Γκονζάλες. Προηγουμένως, σουτ της Χάποελ εκτός περιοχής, η μπάλα έξω

52' Στον αγώνα ο Μπρέβελντ, εκτός ο Κανού

49' Μέσα ο Αζίζ, εκτός ο Χριστοφή

46' Στη θέση του Μαργκάσα ο Καντέ

Άρχισε το β' μέρος.

Τέλος πρώτου ημιχρόνου. Η Ομόνοια μπροστά στο σκορ με 1-0, με κεφάλια του Λόπες στο 1'

25' Σουτ του Γκονζάλες εκτός περιοχής, η μπάλα ψηλά έξω

16' Σουτ του Λόπες, αποκρούει ο τερματοφύλακας

15' Χωρίς φάσεις το παιχνίδι, με αρκετές δυνατές μονομαχίες

1' Από εκτέλεση κόρνερ του Μαργκάσα, ο Λόπες με κεφάλια έκανε το 1-0 για την Ομόνοια.

1' Αρχισε ο αγώνας.

Αρχική ενδεκάδα: Παναγή, Δημητρίου, Μαργκάσα, Κατελάρης, Φραγκέσκου, Σοάρες, Κανού, Χριστοφή, Γκονζάλες, Λόπες, Νταρμπισάιαρ