Ολυμπιακός - Ομόνοια 0-1: Διπλό εξάδας με Λοΐζου!

Η Ομόνοια επικράτησε με 1-0 εκτός έδρας του Ολυμπιακού στο Μακάρειο, στο πλαίσιο της 24ης αγωνιστικής του Πρωταθλήματος Cyta.

Πολύ σημαντική νίκη για τους πράσινους οι οποίοι εκμεταλλευόμενοι και τις απώλειες της Νέας Σαλαμίνας, σκαρφάλωσαν στην 5η θέση της βαθμολογίας. Παραμένει σε εξαιρετικά δύσκολη θέση ο Ολυμπιακός, ο οποίος έμεινε 13ος.

Η Ομόνοια σημείωσε

το μοναδικό γκολ του αγώνα στο 34ο λεπτό με όμορφη ενέργεια του Λοΐζου ο οποίος έκανε ωραίο κατέβασμα, ντρίμπλαρε τον αντίπαλο αμυντικό και ενώ έπεφτε έκανε την προβολή στέλνοντας τη μπάλα στα δίχτυα του Μολ βάζοντας μπροστά την ομάδα του.

Στο δεύτερο ημίχρονο οι γηπεδούχοι ανέβασαν ρυθμούς αναζητώντας το γκολ της ισοφάρισης και δημιουργώντας κάποιες καλές προϋποθέσεις χωρίς όμως να καταφέρουν να φτάσουν στην ουσία που θα έφερνε το πολυπόθητο βαθμολογικό όφελος.

Το σημερινό αποτέλεσμα ανεβάζει την Ομόνοια στην 5η θέση με 38 βαθμούς, ενώ ο Ολυμπιακός παραμένει στην 13η θέση με 14 βαθμούς.

Δείτε ολόκληρο το ρεπορτάζ της αναμέτρησης στο SPORTIME.