Ο Πετεβίνος για την τεσσάρα

Διαβάστε τι δήλωσε ο εκπρόσωπος Τύπου του ΑΠΟΕΛ μετά το τέλος του αγώνα με τον Ερμή (0-4).

Αναλυτικά:

«Στο πρώτο ημίχρονο ήμασταν αργοί στη σκέψη και στη πράξη. Στο δεύτερο ημίχρονο δεν δείξαμε την απαιτούμενη σοβαρότητα για να πετύχουμε και το τρίτο γκολ. Ήμασταν επιπόλαιοι. Στα τελευταία λεπτά χάσαμε πολλές ευκαιρίες, ήμασταν η ομάδα που έπρεπε να κερδίσει. Κοιτάζουμε την βαθμολογική μας θέση. Το ζητούμενο ήταν να πάρουμε τη νίκη. Δικαιούμασταν να κερδίσουμε

και απ’ εκεί και πέρα κοιτάζουμε το επόμενο παιγνίδι και πάλι με τον Ερμή. Αυτό το οποίο είπα και στην αρχή είναι ότι θέλουμε η ομάδα να συνδυάζει τις νίκες και τις καλές εμφανίσεις. Εμείς κρατάμε τη νίκη αλλά σαφώς θέλουμε να βλέπουμε καλύτερες εμφανίσεις.

Για τα επόμενα παιγνίδια: «Το παιγνίδι στο Λονδίνο μπορεί να περιμένει. Δεν είναι θέμα απουσιών, αλλά είναι θέμα ρυθμού και αγωνιστικής εικόνας. Μπορούμε να την έχουμε και δεν πρέπει να είμαστε επιπόλαιοι, για να τελειώνουμε πιο γρήγορα τα παιγνίδια μας».