Ο Άρης αποκλείστηκε μετά από μοιραίο γκολ στο 120+1'

Παρά την τεράστια προσπάθεια για την ανατροπή του 2-0 από το πρώτο παιχνίδι στο Καζακστάν, ο Άρης δέχθηκε γκολ από την Αστάνα στο 120ο λεπτό και αποκλείστηκε από τη συνέχεια του Europa Conference League.

Μέσα σε λίγα λεπτά το ελληνικό ποδόσφαιρο έχασε και τον δεύτερο από τους τρεις εκπροσώπους του στο Europa

Conference League. Η πολύ μεγάλη προσπάθεια του Άρη έμεινε ημιτελής και δεν απέφερε το επιθυμητό αποτέλεσμα, καθώς το γκολ του Μπίτρι στο τελευταίο λεπτό της παράτασης χάρισε στην Αστάνα το εισιτήριο για τον γ' προκριματικό γύρο της διοργάνωσης. Οι "κίτρινοι" ισοφάρισαν μεν το σκορ (2-0) του αγώνα της προηγούμενης Πέμπτης, αλλά στο φινάλε έφυγαν με σκυμμένα κεφάλια και τον Μάντζιο να παραηγορεί τους παίκτες, διότι δεν πρόλαβαν να διεκδικήσουν την πρόκριση τουλάχιστον στη διαδικασία των πέναλτι. Μάνος και Σάσα είχαν βρει δίχτυα, αλλά από την αποβολή του Γκαρσία υπήρξε αναπόφευκτη η οπισθοχώρηση, η οποία στη συνέχεια προκάλεσε τον άδικο, βάσει απόδοσης, αποκλεισμό.

Πηγή κειμένου και φωτογραφίας: sport24.gr