Ντλοβού – Πιέρος: Σημειώσατε 1 (vid)

Η Καραμπάχ του Ντίνο Ντλβού κέρδισε την Κοπεγχάγη του Πιέρου Σωτηρίου με 1-0 χάρις το τέρμα του Μαντατόβ στο 25ο λεπτό και πήρε προβάδισμα πρόκρισης για τους ομίλους του Τσάμπιονς Λιγκ.

Οι γηπεδούχοι πήραν σχετικά νωρίς προβάδισμα με τον Μαντατόβ στο 25ο λεπτό της αναμέτρησης, ωστόσο η φάση ξεκίνησε από τον Ντλοβού. Ο Νοτιοαφρικανός επιθετικός έκανε το σουτ, η μπάλα χτύπησε στο δοκάρι και στην επιστροφή της ο Μαντατόβ σκόραρε σε κενή εστία. Στη συνέχεια οι ποδοσφαιριστές της Καραμπάχ το διαχειρήστηκαν πολύ σωστά και πάνε στην Δανία προκειμένου να το υπερασπιστούν και να βρεθούν στα αστέρια.

Ο πρώην ποδοσφαιριστής της Ανόρθωσης ξεκίνησε βασικός και αποχώρησε στο τελευταίο λεπτό των καθυστερήσεων, ενώ ο Κύπριος διεθνής επιθετικός που πέρασε σαν αλλαγή στον αγωνιστικό χώρο στο 74ο λεπτό έχασε καλή ευκαιρία από ευνοϊκή θέση προς το τέλος για να ισοφαρίσει.