Νίκη για Αστάνα, ισοπαλία για Βασιλεία και Τρέντσιν

Τα αποτελέσματα των αντίπαλων των ομάδων μας πριν τους επαναληπτικούς της ερχόμενης Πέμπτης για το Europa League.

Με νίκη προχώρησε η Αστάνα πριν από τον επαναληπτικό με το ΑΠΟΕΛ. Στο πλαίσιο της 24ης αγωνιστικής του Πρωταθλήματος Καζακστάν νίκησε στην έδρα της με 3-0 την Κιζιλσζάρ και έφτασε στους 57 βαθμούς αλλά σε 23 αγώνες. Πρωταγωνιστής της άνετης νίκης ο Shchetkin που σκόραρε στο 13΄, 41’ και 72’.

Η Βασιλεία, αντίπαλος του Απόλλωνα αναδείχτηκε ισόπαλη 1-1 εκτός έδρας με τη Ζυρίχη. Άνοιξε το σκορ με τον Κάμπο στο 39ο λεπτό και δέχτηκε την ισοφάριση στο 76ο λεπτό.

Η Τρέντσιν, αντίπαλος της ΑΕΚ στο πλαίσιο της έκτης αγωνιστικής του Πρωταθλήματος Σλοβακίας πήρε σημαντική ισοπαλία στο εκτός έδρας παιχνίδι της με τη Σλόβαν Μπρατισλάβας. Βρέθηκε πίσω στο σκορ με 3-0 αλλά ισοφάρισε σε 3-3. Τα τέρματα της πέτυχαν οι Catakovic (44’, 88’ πεν.) και Mance 86’.