«Καθάρισε» απ' το ημίχρονο η Ατλέτικο!

Η Ατλέτικο Μαδρίτης καθάρισε με τρία γκολ από το πρώτο ημίωρο την αναμέτρηση με την Βαγιαδολίδ και μετά… άραξε.

Ιστορική συντριβή για τη Βέρντερ Βρέμης!Χαλάρα τη Σαλερνιτάνα και στο +12 η Νάπολι!

Ξέσπασε πάνω στην Βαγιαδολίδ, η Ατλέτικο Μαδρίτης που μετά από πολύ καιρό έκανε ένα παραγωγικό παιχνίδι, δίχως να αγχώσει τους οπαδούς της.

Λίγο πριν την επίσκεψη της στο «Σαντιάγκο Μπερναμπέου» οι ροχιμπλάνκος είχαν ξανά τον Αντουάν Γκριεζμάν σε καλή μέρα, με τον Γάλλο να σερβίρει

το 1-0 στον Μοράτα (18’) και να σκοράρει το δεύτερο (23’) και αν γίνεται ο τέταρτος σκόρερ στην ιστορία της Ατλέτικο με 148 τέρματα.

Ο Μάριο Ερμόσο κλείδωσε την νίκη λίγο αργότερα (28’), με την Ατλέτικο να σκοράρει τρία γκολ σε αγώνα πρωταθλήματος σε ένα ημίχρονο για πρώτη φορά μετά τις 12 Φεβρουαρίου του 2022.

Στην επανάληψη, το πόδι σηκώθηκε από το γκάζι, το 3-0 έμεινε ως το τέλος, με την Ατλέτικο να ανεβαίνει μόνη στην 4η θέση, στο -10 από την κορυφή.