Ήττα για την Εθνική Παίδων από τη Δανία

Ήττα για την Εθνική μας ομάδα των Παίδων U-17 στον πρώτο της αγώνα στο τουρνουά Nordic Cup που διεξάγεται στη Φινλανδία.

Η Κύπρος αγωνίστηκε με τη Δανία, χάνοντας με 4-1.

2-1 ήταν το αποτέλεσμα του πρώτου ημιχρόνου με σκόρερ για την Εθνική μας το Μιχάλη Ιωάννου.

Στο δεύτερο ημίχρονο οι Δανοί πέτυχαν άλλα δύο τέρματα με τα οποία διαμορφώθηκε το τελικό 4-1.

Η Κύπρος συμμετέχει

στον πρώτο όμιλο μαζί με τη Φινλανδία και τη Νορβηγία. Σήμερα η Νορβηγία νίκησε με 2-0 τη Φινλανδία.

Την ερχόμενη Παρασκευή η Εθνική μας θα αντιμετωπίσει τη Φινλανδία και στις 7 Αυγούστου τη Νορβηγία.

Στο δεύτερο όμιλο συμμετέχουν Σουηδία, Νησιά Φαρόε, Μαυροβούνιο κα Ισλανδία.

Στο σημερινό αγώνα έκανε ντεμπούτο στον πάγκο της Εθνικής μας ο Γιάννος Οκκας.

Κύπρος (Γιάννος Οκκάς): Ρ. Πιττάτζιης, Χρ. Σιέλης, Ελ. Ανδρέου (41' Α. Μιχαήλ), Μ. Ιωάννου, Κ. Σεργίου (59' Χ. Σωκράτους), Μ. Χριστοδούλου (69' Α. Χρυσοστόμου), Π. Λουκά (59' Ι. Πική), Μ. Γενεθλίου (59' Κ. Ηλία), Στ. Ιακώβου (64' Κ. Καραγιάννης), Δ. Τουμάζου (59' Π. Ανδρέου), Α. Κατσαντώνης (41' Γ. Γερολέμου).

Στον πάγκο: Κωνσταντίνος Κωνσταντίνου