Η βαθμολογία... σήμερα!

Στα τελευταία λεπτά κρίθηκε το ντέρμπι του Τσιρείου μεταξύ του Απόλλωνα και της ΑΕΚ. Ο Απόλλωνας προηγήθηκε με 1-0 από τέρμα του νεοαποκτηθέντα Σάσα Μάρκοβιτς ο οποίος σκόραρε με απευθείας φάουλ στο 90ο λεπτό ενώ ακολούθησε και δεύτερο τέρμα από το Ζελάγια σε χρόνους καθυστερήσεων. Πολύ σημαντική η νίκη του Απόλλωνα αφού ξέφυγε έξι βαθμούς από τη σημερινή αντίπαλο του και παρέμεινε στη 2η θέση με δύο βαθμούς λιγότερους από το πρωτοπόρο ΑΠΟΕΛ.

Aπόλλων-ΑΕΚ

2-0: Δραματικό φινάλε και μπλε το... ντέρμπι!

Με τέρμα του Λούκας Σόουζα επίσης στις καθυστερήσεις, το ΑΠΟΕΛ πήρε πολύτιμη νίκη με 3-2 εκτός έδρας επί της Πάφος F.C. Το ΑΠΟΕΛ προηγήθηκε με 2-0 από τέρματα των Ζαχίντ στο 31' και Ντελατόρε στο 48' και η Πάφος ισοφάρισε από δύο τέρματα του Μπεριγκό στο 64' και στο 79'.

Χρυσή νίκη με ήρωα (2-3) τον Σόουζα!

Εκτός έδρας νίκη για την Ανόρθωση, 3-0 τον Ολυμπιακό στο Μακάρειο Στάδιο. Ο νεοαποκτηθέντας Ντούρις πέτυχε τα δύο πρώτα τέρματα της Ανόρθωσης στο 37' και στο 41' για να διαμορφώσει το τελικό 3-0 ο Πράνιτς στο 73'. Με τη νίκη της αυτή η Ανόρθωση πέρασε στην 3η θέση με 50 βαθμούς, έναν περισσότερο από την ΑΕΚ.

Ολυμπιακός-Ανόρθωση 0-3: Τριάρα και 3η θέση

*Αύριο Δευτέρα΄12 Φεβρουαρίου στις 19:00 το Αλκή-ΑΕΛ