Η Ντάνταλκ αντίπαλος της ΑΕΚ

Βγήκε η αντίπαλος της ΑΕΚ για τον δεύτερο προκριματικό γύρο του Γιουρόπα Λιγκ. Η Ντάνταλκ ομάδα της Ιρλανδίας πέτυχε και δεύτερη νίκη επό της Λεβάντια Ταλίν αυτή τη φορά με 2-1 εντός έδρας (πρώτος αγώνας 0-1) και θα είναι η αντίπαλος της ΑΕΚ στον 2ο προκριματικό γύρο του Γιουρόπα Λιγκ.

Η Ντάνταλκ άνοιξε το σκορ στο 31ο λεπτό με τον Hoban και ένα λεπτό αργότερο ο Duffy έκανε το 2-0.

Το μόνο που κατάφερε η Λεβάντια ήταν να μειώσει στο σκορ στο 42ο λεπτό.

Τον αγώνα παρακολούθησε ο βοηθός του προπονητή της ΑΕΚ Άντονι Ιραόλα, Ηλίας Χαραλάμπους και σίγουρα θα έχει πολλά να του πει ενόψει του πρώτου αγώνα ο οποίος θα πραγματοποιηθεί στις 26 Ιουλίου εκτός έδρας.

Η Ντάνταλκ αγωνίστηκε με τους : Rogers, Benson, Connolly, Duffy, Gannon, Gartland, Hoare, Hoban, Massey, McGrath, Rogers, Shields