Β' γκρουπ: Νίκες για Πάφο και Δόξα

Με νίκες της Πάφου και της Δόξας άνοιξε η 9η αγωνιστική των πλέι-οφ στο β' γκρουπ.

Η Πάφος επικράτησε του υποβιβασμένου Ολυμπιακού με 3-2, σ' ένα χορταστικό ματς. Πρωταγωνιστής της αναμέτρησης ήταν ο Σοάρες που πέτυχε δύο γκολ, ενώ το άλλο το πέτυχε ο Μπεριγκό. Ο Ολυμπιακός ισοφάρισε δύο φορές το σκορ με τους Πολίτσι και Αυλωνίτη, ωστόσο δεν μπόρεσε να αποφύγει την ήττα.

Στο άλλο ματς η Δόξα αν και έχανε στο ημίχρονο από την Αλκή, στην επανάληψη γύρισε το παιγνίδι με μπροστάρη τον Σαντίκ. Ο Αυστριακός φορ ισοφάρισε το γκολ του Φαμπρίτσιο στο 86ο λεπτό και στο 93΄ έκανε την ολική ανατροπή. Ο ίδιος παίκτης διαμόρφωσε στο 95΄ το τελικό 1-3.

Αποτελέσματα

Αλκή-Δόξα 1-2(37΄ Φαμπρίτσιο / 86΄ Σαντίκ)

Πάφος-Ολυμπιακός 3-2 (21΄, 76΄ Σοάρες, 63΄ Περιγκό / 48΄ Πολίτσι, 70΄ Αυλωνίτης)