Η ευρεία νίκη των Ελπίδων (vid)

Σημαντική αλλά και ευρεία νίκη πέτυχε το αντιπροσωπευτικό μας συγκρότημα των Κ21 με το εκκωφαντικό 6-0 απέναντι στο εκτός έδρας παιχνίδι απέναντι στο Λίχτενσταϊν, στα πλαίσια των προκριματικών του Ευρωπαϊκού Πρωταθλήματος των Κ21.

Η Εθνική ομάδα των Ελπίδων έφτασε τους 4 βαθμούς σε 2 αγώνες, πράγμα που βάζει γερές βάσεις ενόψει συνέχειας.

Το σκορ άνοιξε στο 12ο λεπτό με πέναλτι ο Ρούελ Σωτηρίου, στο 22ο λεπτό ο Κακουλλής πέτυχε το 2-0 και στο 36ο λεπτό ο Ιωάννης Κωστή ανέβασε το δείκτη του σκορ στο 3-0, αποτέλεσμα στο πρώτο ημίχρονο.

Στο 53ο λεπτό ο Δανιήλ Παρούτης μετά από σέντρα του Σιέλη με κεφαλιά πέτυχε το 4-0 και στο 61ο λεπτό ο Χαραλάμπους μετά από πάσα του Παρούτη σκόραρε για πέμπτη φορά (5-0) για την Εθνική μας.

Το 6-0 διαμόρφωσε στο 89ο λεπτό ο Έκτορ Κυπριανού.