Φοβερός και στη Νέα Ορλεάνη ο «Greek Freak» (vid)

Ο Γιάννης Αντετοκούνμπο οδήγησε τους Μπακς σε μία εύκολη νίκη μέσα στη Νέα Ορλεάνη επί των Πέλικανς με 120-108. Ο «Greek Freak» έκανε «double double» με 34 πόντους και 17 ριμπάουντ.

Οι Μπακς δεν μπήκαν καλά όπως και ο Γιάννης με αποτέλεσμα οι Πέλικανς με κορυφαίο τον Ίνγκραμ να είναι μπροστά στο σκορ μέχρι το τέλος του πρώτου ημιχρόνου. Στην τρίτη περίοδο όμως ο «Greek Freak» μπήκε αγριεμένος και με 17 πόντους οδήγησε τα «Ελάφια» σε ένα 42-24 και μπροστά στο σκορ με 85-100. Στο τέταρτο δωδεκάλεπτο,

οι Πέλικανς μείωσαν μέχρι τους επτά (100-107), εκεί οι Μπακς απάντησαν με ένα 7-0 (100-114) και όλα είχαν τελειώσει.

Από το Μιλγουόκι που είναι πλέον στο 43-7, ο Γιάννης Αντετοκούνμπο είχε 34 πόντους (9/13β., 11/16διπ., 1/1τρ.), 17 ριμπάουντ, 6 ασίστ, 1 κλέψιμο, 1 κόψιμο σε 33 λεπτά, ο Μίντλετον 20 πόντους 8 ριμπάουντ, 8 ασίστ, ο Μάθιους 17 πόντους, ο Μπλέντσο 16 πόντους και 7 ασίστ.

Για την Νέα Ορλεάνη (20-30) ο Ίνγκραμ είχε 32 πόντους και 7 ριμπάουντ, ο Ουίλιαμσον 20 πόντους και 7 ριμπάουντ, ο Ρέντικ 12 πόντους.

Τα δωδεκάλεπτα: 32-26, 61-58, 85-100, 108-120