Φιλική νίκη με 3-0 για την ΑΕΚ

Νίκη 3-0 για την ΑΕΚ στο φιλικό προετοιμασίας με αντίπαλο τον Εθνικό Άχνας στο ΓΣΖ. Σκόρερ ο Tomas στο πρώτο ημίχρονο και οι Catala και Alves στην επανάληψη.

Οι ενδεκάδες των δύο ομάδων:

AEK: Tono, Χαραλάμπους (46’ Marciniak), Ortiz (46’ Μιντίκκης), Catala (69' Καστάνας), Ninu (69' Κυπριανού), Larena (72' Μούσιτς), Tomas (72' Κούρτης), Laban (46’ Boljevic), Tete (46’ Εγγλέζου), Monteiro (46’ Kante), Μυτίδης (46’Alves).

Εθνικός: Ζ. Μυτίδης,

Coman, Everton, Miranda, Passamani, Pincelli, De Vriece, Χατζηβασίλης, Tukushi, Sabanatze.

Στο δεύτερο μέρος αγωνίστηκαν οι Πουτζιουρής, Χάτζιαρος, Εγκωμίτης, Κατσιαρής, Κουής, Κουσιάππας, Μαγκούρης, Ηλία, Κκονέ, Ασσιώτης, Γαβριήλ, Talard.

Το LIVE του αγώνα απο την ιστοσελίδα της ΑΕΚ:

1’ Έναρξη της αναμέτρησης.
9’ Παράλληλη μπαλιά του Tete, o Μυτίδης δεν προλαβαίνει για λίγο να μπει στην πορεία της μπάλας και να την στείλει στα δίχτυα.
11’ Μπαλιά του Larena, τελευταία στιγμή αμυντικός των φιλοξενουμένων πρόλαβε τον Χαραλάμπους.
17’ Σουτ του Monteiro, η μπάλα λίγο πάνω από τα δοκάρια.
37’ ΓΚΟΛ! 1-0 με τον Monteiro να κάνει την μπαλιά και τον Tomas να σκοράρει με κοντινή κεφαλιά.
44’ Ατομική προσπάθεια του Monteiro και σουτ από το ύψος της μεγάλης περιοχής, η μπάλα λίγο πάνω από τα δοκάρια.
45’ Λήξη του πρώτου ημιχρόνου.
46' Έναρξη δευτέρου ημιχρόνου.
61'' Μπαλιά του Kante, μονοκόμματο σουτ του Εγγλέζου, η μπάλα λίγο πάνω από τα δοκάρια.
64' ΓΚΟΛ! 2-0 με τον Catala να σκοράρει με κοντινή προβολή μετά από κόρνερ του Tomas και κεφαλιά του Marciniak.
72' ΓΚΟΛ! 3-0 με τον Alves να σκοράρει με κοντινή προβολή μετά από ατομική ενέργεια του Εγγλέζου και μπαλιά και σουτ του Larena, που αρχικά απέκρουσε ο τερματοφύλακας του Εθνικού.
90' Λήξη της αναμέτρησης.