Φαν Χενέουγκτεν: "Περήφανος, αλλά απογοητευμένος" (βίντεο)

Δήλωσε περήφανος για το βαθμό της ισοπαλίας, έχοντας όμως ανάμεικτα συναισθήματα, ο τεχνικός της Ένωσης Φαν Χενέουγκτεν.

Οι δηλώσεις του Φαν Χενέουγκτεν:

"Έχω ανάμεικτα συναισθήματα, περήφανος για την ομάδα που δούλεψαν πολύ για να πάρουν αποτέλεσμα από μια μεγάλη ομάδα, παραδοσιακή, αλλά και απογοητευμένος γιατί δώσαμε δυο φορές το προβάδισμα. Σκοράραμε δυο γκολ με καλό πάσιγκ γκέιμ, πιέσαμε καλά, στα τελευταία 20 λεπτά το πρώτο ημίχρονο είχαμε

αυτοπεποίθηση. Ζήτησα τους παίκτες να συνεχίσουν έτσι γιατί ξέρω με αυτούς τους οπαδούς θα υπάρχει μεγάλη πίεση. Το Παραλίμνι όμως δεν έμεινε πίσω. Είχαμε ευκαιρίες για το 1-3 αλλά στο τέλος η πίεση ήταν μεγάλη και ήρθαμε 2-2. Είναι καλό αποτέλεσμα για το Παραλίμνι, έτσι είναι και καλό ξεκίνημα της συνεργασίας μας. Έχουμε κάποιους τραυματισμούς, έπαιξαν κάποια παιδιά χωρίς προπονήσεις, όπως ο Κοσμά και ο Πάρπας. Ένα μεγάλο συν λοιπόν για την ομάδα".