Εβγαλε «αντίδραση» η Γιουβέντους

Υπάρχει... ζωή στον «πλανήτη Γιουβέντους»! Η «βέκια σινιόρα» έβγαλε αντίδραση μετά τις δύο σερί ήττες της από την Τσέλσι (4-0 στο Champions League) και την Αταλάντα (1-0 στο Τορίνο), επικράτησε στο Σαλέρνο της Σαλερνιτάνα με 2-0 στο πλαίσιο της 15ης αγωνιστικής της Serie A και πλησίασε τις θέσεις που οδηγούν στα ευρωπαϊκά Κύπελλα της επόμενης περιόδου.

Ο Ντιμπάλα στο πρώτο μέρος κι ο Μοράτα στο δεύτερο πέτυχαν τα γκολ που έκριναν τη νίκη για τη «Γιούβε» που κατέκτησε το τρίτο «τρίποντό» της μακριά απ' το γήπεδό της. Στο τέταρτο λεπτό των καθυστερήσεων μάλιστα ο Ντιμπάλα αστόχησε σε πέναλτι, σουτάρωντας πάνω από τα δοκάρια. Την ίδια ώρα στη Βερόνα, η τοπική ομάδα έμεινε στο 0-0 με την Κάλιαρι, με τους φιλοξενούμενους να παίρνουν την τρίτη σερί ισοπαλία τους.