Ο Ερμής πήρε τη νίκη γοήτρου

Ο Ερμής επικράτησε στο στάδιο Αμμόχωστος της Αλκής με 3-2 σε ένα αγώνα με φάσεις και πέντε τέρματα. Αξίζει να αναφερθεί ότι 30' υπήρξε προσωρινή διακοπή στον αγώνα λόγω προβλήματος στην ηλεκτροδότηση του γηπέδου Αμμόχωστος και ο αγώνας συνεχίστηκε οκτώ λεπτά αργότερα.

Ο Ερμής προηγηθηκε της Αλκής με 2-1 στο ημίχρονο στον αδιάφορο βαθμολογικά αγώνα του Β 'ομίλου . Η ομαδα

της Αραδίππου άνοιξε το σκορ στο 14 με γκολ του Ταραλίδη. Η Αλκή ισοφάρισε στο 32 με τον Πιεράτσι. Στο 42 η ομάδα της Αραδίππου έκανε το 2-1 με τον Μαρτίνιουκ. Στο 46 ο Τιγκρουτζιά ισοφάρισε για την Αλκή και ο Αρτάμπε με ευστοχο χτύπημα πέναλτι έκανε το 2-3 στο 57. Αξίζει να αναφερθεί ότι η Αλκή απώλεσε πέναλτι στο 68. Το εκτέλεσε ο Μαλφλερί αλλά απόκρουσε ο Αραμπατζής.

ΑΛΚΗ: Πάρντο, Ντουβεντρού, Νγκομό (64' Χαραλάμπους), Χαρή, Τιγκρουτζιά, Λοϊζίδης, Πιεράτσι (77' Μανώλη), Μαλφλερί, Μπιλάλ (64' Μπιλάλ), Ντιακιτέ, Γκλομπάρντ

ΕΡΜΗΣ: Αραμπατζής, Ταραλίδης, Μαρτίνιουκ, Τσούμου (72' Ψάλτης), Κωνσταντίνου, Αρτάμπε, Tσίνα, Νταμτσέφσκι (83' Ιμερέκοφ), Μπάουμαν (50' Πούνας), Μοντέιρο, Κυπριανού

ΚΙΤΡΙΝΕΣ: Νγκομό, Χαραλάμπους, Μάατσι / Ψάλτης