Έσωσε το βαθμό στο τέλος ο Άρης (βιντεο)

Το τεράστιο λάθος του Ευαγόρα Χατζηφραγκίσκου στο τελευταίο λεπτό των καθυστερήσεων στέρησε από τη Δόξα το σημαντικό διπλό που θα συνέχιζε την εκπληκτική της πορεία μέσα στο 2016. Ο Καλό με περίτεχνη ενέργεια και άψογο σουτ έξω από την περιοχή έδωσε προβάδισμα στην προσφυγική ομάδα και στην τελευταία φάση της αναμέτρησης ο εορταζόμενος Ράνος ισοφάρισε σε 1-1. Οι δυο ομάδες παρέμειναν στις ίδιες θέσεις. Ο Άρης στην 7η με 22 βαθμούς και η Δόξα στην 6η με 20 βαθμούς.

Η Δόξα ήταν καλύτερη και έλεγχε το ρυθμό μέχρι

τα μέσα του δευτέρου ημιχρόνου, οπόταν και οι γηπεδούχοι ανέβηκαν. Ο Άρης άσκησε πίεση, όχι τόση που να απειλήσει σε μεγάλο βαθμό τον Χατζηφραγκίσκου, που μέχρι την τελευταία φάση πήγε αρκετά καλά.

Οι συνθέσεις

Άρης: Νουρεντινόσκι, Μποργκ, Θεοφίλου, Ευσταθίου, Χριστοφόρου, Αουρέλιο, Παναγή (74' Μπαγκούρα), Ράντι, Κυριάκου (57' Πρεντέσκου), Κύπρου, Μπονιφέις (57' Ράντος).

Δόξα: Χατζηφραγκίσκου, Παουλίνιο, Δημητρίου, Λεάντρο, Λεονάρντο, Ρεδόνδο, (20' Περέιρα) Λόπες (72' Ενινφούλ), Καρλίτος, Εντμάρ, Φοφανά, Γουΐλσον (90+1' Αρέστη).

Κίτρινες: Παναγή (4η), Πρεντέσκου / Δημητρίου

19η αγωνιστική: Άρης-Δόξα 1-1