Επιβλητική νίκη του Ολυμπιακού στο ΟΑΚΑ

Με μια εντυπωσιακή εμφάνιση μέσα στο ΟΑΚΑ ο Ολυμπιακός πήρε μια πολύ σημαντική νίκη με 84 - 65 απέναντι στον «αιώνιο» του σκαρφαλώνοντας στην 3η θέση του βαθμολογικού πίνακα της Euroleague

Η ομάδα του Γιώργου Μπαρτζώκα κυριάρχησε σχεδόν σε ολόκληρο τον αγώνα, καθώς ο Παναθηναϊκός δεν κατάφερε σε κανένα σημείο του παιχνιδιού να πάρει το προβάδισμα.

Με εξαίρεση την τρίτη περίοδο που οι «πράσινοι» μπήκαν ορεξάτοι στο δεύτερο ημίχρονο και έφτασαν μέχρι και στο -3 (51 – 54) από τον Ολυμπιακό, σε κανένα άλλο σημείο δεν κατάφεραν να ακολουθήσουν τον ρυθμό των «ερυθρολεύκων».

Κορυφαίοι για τον Ολυμπιακό ήταν ο Ντόρσει και ο ΜακΚίσικ που πέτυχαν από 18 πόντους, ενώ για τον Παναθηναϊκό ο Νέντοβιτς με 17 πόντους.