«Έπαιξε με την φωτιά»… και κέρδισε

Η Ανόρθωση έχασε πολλές ευκαιρίες κόντρα στην Δόξα, έπαιξε με την φωτιά, ωστόσο με χρυσό σκόρερ τον Μακρή κέρδισε και πήρε το ζητούμενο που ήταν οι τρεις βαθμοί.

Από πολύ νωρίς στο παιχνίδι οι ποδοσφαιριστές του Αντρέ Πάους έδειξαν τις προθέσεις τους καθώς πριν καν συμπληρωθεί το ένα λεπτό έχασαν μεγάλη ευκαιρία. Αν και είχε τον πλήρη έλεγχο του αγώνα και έβαλε μεγάλη πίεση στην άμυνα της Δόξας, αλλά σε κάποια διαστήματα και ειδικά στο δεύτερο ημίχρονο έπαιξε με την φωτιά… Η Δόξα βρήκε μεγάλες ευκαιρίες να προηγηθεί εκ νέου μετά το 1-1 και η αμυντική

γραμμή της Ανόρθωσης σε κάποιες φάσεις έδειχνε ευάλωτη. Τέλος καλό όλα καλά για την Κυρία που πήρε μια πολύ σημαντική και δύσκολη νίκη απέναντι στην Δόξα.

Η Ανόρθωση κρατά τους τρεις βαθμούς, τις πολλές ευκαιρίες που δημιούργησε, ωστόσο πρέπει να βελτιώσει την αποτελεσματικότητα της αφού το σημερινό παιχνίδι έπρεπε να το τελειώσει από νωρίς…