Έμφραγμα" στο τέλος ξανά για Βόλφσμπουργκ

Η Βόλφσμπουργκ πέταξε κι άλλους βαθμούς λόγω γκολ που δέχθηκε στα τελευταία λεπτά.

Η Βόλφσμπουργκ συνεχίζει να "παγώνει" στα τελευταία λεπτά των αγώνων της στο 2016 και μετά από το σοκ στη Φρανκφούρτη από το χατ τρικ του Άλεξ Μάιερ, αυτήν τη φορά την "τιμώρησε" ο Αντονί Μοντέστ. Η Κολονία απέσπασε ισοπαλία 1-1 μέσα στην "Φόλκσβαγκεν Αρένα" και παρέμεινε δύο πόντους πίσω από τους "λύκους", οι οποίοι έμειναν τέσσερις θέσεις πίσω

από το Champions League.

Το παιχνίδι είχε πολύ υψηλό τέμπο, με τους γηπεδούχους να έχουν την κατοχή της μπάλας και τις περισσότερες καλές τελικές προσπάθειες, αλλά τον Τίμο Χορν να κρατάει το μηδέν μέχρι το 67ο λεπτό. Σε αυτό το σημειο, ο Γιούλιαν Ντράξλερ έσπασε την κατάρα και σκόραρε μετά από 2,5 μήνες. Το τέρμα αφύπνισε τους "τράγους" που προσπάθησαν να χτυπήσουν στην αντεπίθεση και το πέτυχαν με τον Γάλλο επιθετικό στο 75ο λεπτό.