Έμεινε «όρθιος» κόντρα στον Αστέρα ο Παναιτωλικός

Χάρη σε μια φαουλάρα του Αριγίμπι από τα 30+ μέτρα που άφησε... όρθιο τον Παπαδόπουλο, ο Παναιτωλικός των δέκα παικτών από το 17' κατάφερε να πάρει τον βαθμό κόντρα στον Αστέρα Τρίπολης (1-1).

Δεν «μάσησε» ο Παναιτωλικός!

Παρότι βρέθηκε στο 17ο λεπτό με παίκτη λιγότερο και δέχτηκε γκολ στο φινάλε του πρώτου μέρους, ο Παναιτωλικός έμεινε... όρθιος κόντρα στον Αστέρα Τρίπολης (1-1) χάρη στην απίθανη εκτέλεση φάουλ του Αριγίμπι από τα 30+ μέτρα, που άφησε «άγαλμα» τον πορτιέρε των Αρκάδων, Παπαδόπουλο!

Ο Μπαράλες είχε ανοίξει το σκορ με τον... συνηθισμένο τρόπο, κεφαλιά δηλαδή, με τους Αρκάδες να έχουν ένα καλό πρώτο ημίχρονο αλλά να μην εκμεταλλεύονται στην επανάληψη το αριθμητικό τους πλεονέκτημα και να γλιτώνουν χάρη στον Παπαδόπουλο από την ήττα στο φινάλε!