Εκπληκτική η Φράιμπουργκ, κέρδισε την Άιντραχτ (video)

Η Φράιμπουργκ πήρε μεγάλη νίκη με 1-0 επί της Άιντραχτ και ανέβηκε στην 4η θέση της Bundesliga.

Η εκπληκτική Φράιμπουργκ συνεχίζει να κάνει εκπλήξεις και με την νίκη με 1-0 επί της Άιντραχτ ανέβηκε στην 4η θέση της Bundesliga. Το παιχνίδι ήταν ανοιχτό από το ξεκίνημα, αλλά έπρεπε να φτάσουμε στο 77’ για να δούμε κάποιο γκολ, όταν ο Πέτερσεν έκανε το 1-0, με τους Αετούς να παίζουν με 10 παίκτες από τις καθυστερήσεις του πρώτου μέρους, όταν ο Φερνάντες είχε αποβληθεί με δεύτερη κίτρινη.

Οι φιλοξενούμενοι πίεσαν στο τέλος, έβγαλαν φάσεις, αλλά δεν έφτασαν ποτέ στην ισοφάριση. Στις καθυστερήσεις, μάλιστα, είχαμε σύρραξη, όταν ο Άμπραχαμ έσπρωξε τον Στράιχ για να φτάσει πιο γρήγορα στην μπάλα και αποβλήθηκε, όπως, για τους γηπεδούχους, και ο Γκρίφο, που είχε γίνει αλλαγή στο 57’.