Έκοψε τη φόρα στην Ίντερ η Βερόνα (βιντεο)

Αν και προηγήθηκε στην έδρα της Βερόνα, στη συνέχεια η Ίντερ δέχθηκε τρία γκολ από την ουραγό της βαθμολογίας, όμως τελικά κατάφερε να "σώσει" έστω το βαθμό της ισοπαλίας.

Ένα τρελό ματς διεξήχθη στη Βερόνα με την Ίντερ να έρχεται ισόπαλη με την γηπεδούχο ομάδα με 3-3. Οι "νερατζούρι" άνοιξαν το σκορ στο 8' με την κεφαλιά του Μουρίγιο, όμως είχαν μεγάλο πρόβλημα στις στημένες φάσεις. Από δύο τέτοιες στο πρώτο ημίχρονο, η Ελλάς Βερόνα κατάφερε

να κάνει την ανατροπή και να πάει στα αποδυτήρια με το 2-1 χάρη σε γκολ των Ελάντερ (13') και Πιζάνο (16').

Στο δεύτερο ημίχρονο (57') από ακόμη μια στημένη εκτέλεση του Μαρόνε, ο Ιονίτα πήρε την κεφαλιά και έγραψε το 3-1. Η Ίντερ κατάφερε να μειώσει αρχικά με τον Ικάρντι στο 61ο λεπτό, ενώ έφερε το ματς στα ίσια στο 78' με τον Πέρισιτς.

Βερόνα: Γκολίνι, Πιζάνο, Μόρας, Χελάντερ, Αλμπερτάτσι, Ιονίτσα, Μαρόνε, Βσόλεκ, Φαρές (60' Ζιλμπέρτο Ζούνιορ), Πατσίνι, Τόνι (69' Γκόμες Τάλεμπ).

Ίντερ: Χαντάνοβιτς, Ναγκατόμο, Μουρίγιο, Ζουάν Ζεζούς, Αλέξ Τέλες, Φελίπε Μέλο (46' Πέρισιτς), Μπρόζοβιτς, Κοντογκμπιά, Παλάσιο, Έντερ, Ικάρντι.

FT - VIDEO (Serie A): Hellas Verona FC 3-3 F.C. Internazionale MilanoAll Goals [HD]