Εύκολα στα ημιτελικά η Αλ Νασρ του Ρονάλντο

Η Αλ Νασρ του Κριστιάνο Ρονάλντο είχε εύκολο απόγευμα κόντρα στην Άμπχα καθώς επικράτησε με 3-1 και προκρίθηκε στα ημιτελικά του κυπέλλου, όπου θα αντιμετωπίσει την Αλ Γουάχντα.

Μπορεί ο Κριστιάνο Ρονάλντο να μη σκόραρε, όμως η Αλ Νασρ πήρε εύκολη νίκη - πρόκριση επί της Άμπχα και προκρίθηκε στα ημιτελικά του κυπέλλου, όπου θα αντιμετωπίσει την Αλ Γουάχντα.

Η πρόκριση ήταν υπόθεση είκοσι λεπτών. Μόλις στο 1ο λεπτό, ο Αλ Νάιε έπειτα από γύρισμα του Αλ Γκανάμ έγραψε το 1-0, ενώ στο 21' ο Αλ Κχαϊμπαρί πέτυχε το 2-0 για τους γηπεδούχους που ήταν και το αποτέλεσμα του ημιχρόνου.

Με το... καλημέρα στην επανάληψη, ο Μαράν με ωραία προσπάθεια νίκησε τον πρώην τερματοφύλακα των Λεβαδειακού, Λαμία και ΟΦΗ, Επασί για το 3-0 (49'), με την Άμπχα το μόνο που κατάφερε να ήταν να μειώσει στο τελικό 3-1, με τέρμα του Άνταμ είκοσι λεπτά μετά.