Διπλό του ΠΑΣ, με... σωτήρα τον Νεόφυτο Μιχαήλ

Ο ΠΑΣ Γιάννινα ήταν ο νικητής στο ντέρμπι του ομίλου κόντρα στον Ατρόμητο (1-2) και με το... καλημέρα έβαλε τις βάσεις για την πρώτη θέση στον δρόμο προς τους 16. Οι Κρισμάν (έχασε και πέναλτι)-Ξυδάς τα γκολ του «Άγιαξ», ο... συνήθης ύποπτος Κουλούρης το γκολ των γηπεδούχων. Δύο δοκάρια οι Περιστεριώτες.

Τα δύο γκολ που σημείωσε στο πρώτο ημίχρονο ο ΠΑΣ Γιάννινα ήταν κι αυτά που τελικά του έδωσαν την νίκη με 1-2 στο Περιστέρι. Η ομάδα των Ιωαννίνων ήταν καλύτερη και πιο τυχερή στο πρώτο ημίχρονο, με τον Ατρόμητο να έχει δυο δοκάρια και να βρίσκει απέναντί του έναν εξαιρετικό Νεόφυτο Μιχαήλ, ο οποίος αγωνίζεται με τη μορφή δανεικού από τον ΑΠΟΕΛ. Με 10 από το 50' αγωνίστηκαν οι φιλοξενούμενοι λόγω αποβολής του Σιόντη.