Δέλλας: «Δείξαμε τι ομάδα είμαστε»

Ο Τραϊανός Δέλλας αποθέωσε τους παίκτες του για την εμφάνιση στο Καραϊσκάκη και τόνισε ότι υπάρχει κι άλλη δουλειά να γίνει.Η Ένωση στάθηκε ως ίση προς ίση απέναντι στον Ολυμπιακό και το 1-1 τα αφήνει όλα ανοιχτά για τη ρεβάνς. Μια ρεβάνς που αργεί ακόμη, με τον Δέλλα να στρέφει ήδη την προσοχή του στο προσεχές ματς πρωταθλήματος με τον Αχαρναϊκό.«Θα ξεκινήσω θέλοντας να δώσω πάρα πολλά συγχαρητήρια στους παίκτες

μου για την εμφάνιση σε όλο το ματς. Σε ένα ακόμη παιχνίδι, έδειξαν πραγματικά τι ομάδα είμαστε σε μία δύσκολη έδρα και πολύ μεγάλο αντίπαλο. Και στα 90 λεπτά η ομάδα μου ήταν καλύτερη, θα μπορούσε να πάρει τη νίκη και με μεγαλύτερο σκορ αν ήμασταν πιο τυχεροί στις φάσεις που δημιουργήσαμε. Ξέραμε ότι ο Ολυμπιακός έχει αλλάξει το τελευταίο διάστημα, είναι γρήγορη και στρωμένη ομάδα. Τελείωσε όμως τώρα αυτό το ματς. Παίχθηκε το πρώτο ημίχρονο εδώ. Πιο δύσκολο θα είναι στην έδρα μας η ρεβάνς, αλλά αργεί αυτό το παιχνίδι ακόμη. Έχουμε τώρα ένα ματς που πρέπει να κερδίσουμε, για να έχουμε κι άλλα ντέρμπι του χρόνου για να έχουμε ματς πιο όμορφα και πιο καθαρά. Κλείνοντας δίνω και πάλι μπράβο στους παίκτες μου. Ήρθαμε να παίξουμε το παιχνίδι μας και αυτό κάναμε. Τέλος ως εδώ τώρα, πάμε παρακάτω και το επόμενο ματς».