Χορταστική ισοπαλία για Ακρίτα και Ένωση

Στο ισόπαλο 2-2 έμειναν Ακρίτας και ΕΝΠ στη σημερινή μεταξύ τους αναμέτρηση στο «Στέλιος Κυριακίδης», για τη 2η αγωνιστική των play-out του Πρωταθλήματος Cyta.

Χωρίς τη μεγάλη φάση ολοκληρώθηκε το πρώτο μέρος, με τις δύο ομάδες να πηγαίνουν στα αποδυτήρια με το μηδέν.

Διαφορετικό ήταν το σκηνικό στο δεύτερο ημίχρονο, με τους γηπεδούχους να ανοίγουν το σκορ στο 55’ με ένα εντός περιοχής σουτ από τον Εράσο, ενώ στο 63’ η Ένωση ισοφάρισε με τον Βουτσένοβιτς.

Στο 72’ οι φιλοξενούμενοι έφεραν τα πάνω-κάτω στον αγώνα που με σκόρερ και πάλι τον Βουτσένοβιτς έκαναν την ολική ανατροπή.

Μόλις τρία λεπτά αργότερα ο Ακρίτας έφερε το ματς και πάλι στα ίσα όταν ο Εράσο με δεύτερο προσωπικό του γκολ έγραψε το τελικό 2-2.

Στους 13 βαθμούς ο ουραγός Ακρίτας, στους 22 η ομάδα του Παραλιμνίου η οποία παραμένει στην 6η θέση του β' ομίλου.

Δείτε ολόκληρο το ρεπορτάζ της αναμέτρησης στο SPORTIME.