Ανόρθωση-Πάφος 3-4: Χορταστικό φιλικό στο "Αντώνης Παπαδόπουλος"

Σ΄ ένα πολύ χορταστικό φιλικό παιχνίδι με 7 γκολ η Πάφος επικράτησε με 3-4 στο "Αντώνης Παπαδόπουλος", μια βδομάδα πριν την έναρξη του πρωταθλήματος.

Οι δύο προπονητές, Χένινγκ Μπεργκ και Ντάρκο Μίλανιτς, είχαν την ευκαιρία για τελευταίες δοκιμές.

Στο πρώτο ημίχρονο οι δύο ομάδες πέτυχαν από δύο γκολ με τους φιλοξενούμενους να προηγούνται με τον Ζάιρο στο 14’ ενώ στην αμέσως επόμενη φάση ο Εμπραλίτζε ισοφάρισε για την «Κυρία». Ο Γεωργιανός πέτυχε

και δεύτερο γκολ στο 24’ γυρίζοντας ουσιαστικά το σκορ. Η Πάφος κατάφερε να ισοφαρίσει στο 39’ και πάλι με τον Ζάιρο.

Στην επανάληψη οι γηπεδούχοι πέτυχαν και 3ο γκολ με τον Φερέιρα ο οποίος με πλασέ μέσα από την περιοχή έκανε το 3-2 στο 53’. Για τους φιλοξενούμενους ισοφάρισε ο Κβίντα στο 77’ και στο 83’ ο Βαλακάρι έκανε το 3-4 με εύστοχη εκτέλεση πέναλτι.

Οι αρχικές εντεκάδες:

ΑΝΟΡΘΩΣΗ: Λόρια, Παισίνιο, Χαρογιάν, Κορέια, Αμπαρτζουμιάν, Αρτυματάς, Πάντσεον. Εμπραλίτζε, Φερέιρα, Ουάρντα, Νινγκά

ΠΑΦΟΣ: Ολαθαμπάλ, Κβίντα, Μπάιριτς, Ζουνίνιο, Δημητρίου, Ντράγκομιρ, Χότσκο, Χέσταντ, Τάνκοβιτς, Βαλακάρι, Ζάιρο.