Άνετο διπλό με Μπανέγα η Σεβίλλη

Με πρωταγωνιστή τον Έβερ Μπανέγα (γκολ και ασίστ) η Σεβίλλη πέρασε εύκολα από την έδρα της Μαγιόρκα με 2-0 και βρίσκεται στο +4 από την 4η θέση.

Η Σεβίλλη δεν συνάντησε κανένα πρόβλημα στην έδρα της Μαγιόρκα και με πρωταγωνιστή τον Έβερ Μπανέγα πήρε εύκολη νίκη με 2-0 και βρίσκεται στο +4 από την 4η θέση με ένα παιχνίδι περισσότερο.

Στο 20ο λεπτό η ομάδα του Γιουλέν Λοπετέγκι άνοιξε το σκορ, καθώς μετά από κόρνερ του Μπανέγα ο Ντιέγκο Κάρλος εκμεταλλεύτηκε την κακή έξοδο του Ρέινα για το 0-1 που ήταν το αποτέλεσμα του ημιχρόνου.

Στο δεύτερο μέρος η Σεβίλλη «κλείδωσε» το τρίποντο στο 63' με τον Μπάμπα να ανατρέπει τον Τζόρνταν μέσα στην περιοχή και ο Αργεντινός μεσοεπιθετικός των φιλοξενούμενων, νίκησε τον Ρέινα από την άσπρη βούλα για το τελικό 0-2.