Ανατροπή και νίκη στις καθυστερήσεις για Βικτόρια Πλζεν

Τι και αν βρέθηκε πίσω στο σκορ με 1-0. Η αντίπαλος της ΑΕΚ, Βικτόρια Πλζεν ανέτρεψε τα σε βάρος της δεδομένα και πήρε σπουδαία εκτός έδρας νίκη με 2-1.

Η Τσέχικη ομάδα βρέθηκε πίσω στο σκορ μόλις στο 1ο λεπτό, έφερε το παιχνίδι στα ίσα στο 64’ με τον Χροσκόφσκι για να έρθεις στις καθυστερήσεις η Μπάκος να κάνει την ολική ανατροπή και να χαρίσει την 4η σερί νίκη στην ομάδα του.

Με το απόλυτο η Βικτόρια Πλζεν στο Τσέχικο πρωτάθλημα που έρχεται με ανεβασμένη την ψυχολογία στην Κύπρο για τον επαναληπτικό με την ΑΕΚ.

Με αρκετές αλλαγές παράταξε την ομάδα του ο τεχνικός των Τσέχων προφυλάσσοντας αρκετούς βασικούς του ποδοσφαιριστές.

Η εντεκάδα της Βικτόρια Πλζεν όπως ξεκίνησε τον αγώνα: Kozacik, Reznik, Limbersky, Hajek, Hejda, Hrosovsky, Zivulic, Kopic, Zeman, Cermak, Krmencik.