"Δεν χρειάζεται να το πιστοποιούμε σε κάθε παιχνίδι"

Ο εκπρόσωπος τύπου του ΑΠΟΕΛ, Νεκτάριος Πετεβίνος μίλησε μετά τη μεγάλη νίκη της ομάδας του κόντρα στην ΑΕΚ και τόνισε ότι δεν χρειάζεται να πιστοποιούμε σε κάθε παιχνίδι αν ο ΑΠΟΕΛ έχει το μέταλο του πρωταθλητή.

Οι πιο σημαντικές του δηλώσεις:

"Γενικά είμαστε σε καλή φάση αυτή την περίοδο. Μια ομάδα που σκοράρει γκολ με ποικίλους τρόπους. Ήταν ένα παιχνίδι δύσκολο απέναντι σε μια ποιοτική ομάδα. Παιχνίδια τα οποία πρέπει να κερδίσεις, πρέπει να τα κερδίσεις προσπαθώντας από το πρώτο μέχρι το τελευταίο λεπτό. Πετύχαμε το 2-1 και καταφέραμε να ελέγξουμε το παιχνίδι.
Ο ΑΠΟΕΛ είναι μια ομάδα που κατέκτησε τα 7 στα 10 πρωταθλήματα. Αν έχουμε το μέταλο του πρωταθλητή δεν χρειάζεται να το πιστοποιούμε σε κάθε παιχνίδι. Έχουμε σημαντικά παιχνίδια και δεν πετύχαμε κάτι.
Είναι παιχνίδια όπως αυτά με την ΑΕΚ και με την ΑΕΛ. Θα πάμε για να κερδίσουμε το παιχνίδι".