Premier League: Ο Γουίλιαν στέρησε τη νίκη από τη Λίβερπουλ

Στην ισοπαλία, 1-1, συμβιβάστηκαν Λίβερπουλ και Τσέλσι, στο «Άνφιλντ», στο ντέρμπι με φόντο την τετράδα, στο πλαίσιο της 13ης αγωνιστικής της Premier League.

Οι γηπεδούχοι προηγήθηκαν με τον Σαλάχ στο 65ο λεπτό, αλλά με λόμπα στο 86ο λεπτό ο Γουίλιαν χάρισε τον βαθμό στην Τσέλσι. Οι δύο ομάδες είχαν καλές στιγμές στο πρώτο μέρος, αλλά καμία δεν μπόρεσε να βρει δίχτυα, με την ομάδα του Κλοπ να μπαίνει πιο δυνατά στην επανάληψη και να βρίσκει το γκολ

πρώτη. Συγκεκριμένα, την πάσα του Οξλέιν-Τσάμπερλεϊν εκμεταλλεύτηκε ο Σαλάχ, που δεν δυσκολεύτηκε να νικήσει τον Κουρτουά. Κι ενώ όλα έδειχναν πως θα έπαιρνε τους 3 βαθμούς, ο Γουίλιαν, μόλις 3 λεπτά μετά την είσοδό του, με σέντρα-σουτ... δυσαρέστησε τον Μινιολέ.