Premier League: Ματσάρα και ισοπαλία στο «Έτιχαντ»

Χωρίς νικητή ολοκληρώθηκε το ντέρμπι της 29ης αγωνιστικής του αγγλικού πρωταθλήματος, καθώς Μάντσεστερ Σίτι και Λίβερπουλ αναδείχθηκαν ισόπαλες 1-1 στο «Ετιχαντ». Μετά από ένα πρώτο ημίχρονο χωρίς πολλές φάσεις, το δεύτερο 45λεπτο πρόσφερε έντονες συγκινήσεις, με τους «κόκκινους» να προηγούνται με πέναλτι του Μίλνερ και τους γηπεδούχους να ισοφαρίζουν με τον Αγουέρο.

Στη συνέχεια ο Ντε Μπρόινε είχε δοκάρι, ο Λαλάνα βρήκε... αέρα σε ανεπανάληπτο τετ-α-τετ, ο Στέρλινγκ δεν πρόλαβε να «τσιμπήσει» την μπάλα προ του εξερχόμενου Μινιολέ και το 1-1 έμεινε ως το τέλος. Τρίτη υποχώρησε πλέον η

Σίτι, πίσω από την Τότεναμ, διατηρεί όμως το +1 από τη σημερινή της αντίπαλο, κι ενώ η Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ τις κυνηγά αμφότερες.