Επανήλθε στις νίκες με τριάρα η Ομόνοια!

Η Ομόνοια επικράτησε της Ένωσης με 3-0 και επέστρεψε στις νίκες μετά τα τελευταία αρνητικά αποτελέσματα.Στον αγώνα που άνοιξε την αυλαία της 21ης αγωνιστικής οι πράσινοι ευτύχησαν να σκοράρουν πολύ νωρίς με τον Ντάρμπισαιαρ στο 6ο λεπτό,ενώ το δεύτερο γκολ σκόραρε ο Κούσουλος στο 82'.To τελικό 3-0 διαμόρφωσε ο 16χρονος Λοίζου στο 90'.

Με τη νίκη της η Ομόνοια ανέβηκε στους 42 βαθμούς μένοντας στη 2η θέση,ενώ οι βυσσινί παρέμειναν στη 10η θέση με 19 βαθμούς.

Το ματς.

Γκολ μόλις στο ΄6' λεπτό βρήκε η Ομόνοια με δράστη

το Ντάρμπισαιαρ.Μετά από υπέροχη συνεργασία των Ακιντόλα και Μποτεάκ από τα πλάγια,ο πρώτος έδωσε έτοιμο γκολ στον Άγγλο επιθετικό που σε κενή εστία έκανε το 1-0.Οι πράσινοι ήταν καλύτεροι μέχρι το μισάωρο του αγώνα και με κύριο εκφραστή των επιθέσεων τον Ακιντόλα απείλησαν την εστία του Κλέιμαν με δεύτερο γκολ,με μεγαλύτερη φάση το δοκάρι του Αφρικανού στο 26'.Το 1-0 παρέμεινε μέχρι το τέλος του ημιχρόνου παρά τις προσπάθειες των γηπεδούχων,με τους φιλοξενούμενους να έχουν παθητικό ρόλο στο παιχνίδι.

Το δεύτερο μέρος ξεκίνησε όπως και το πρώτο με την Ομόνοια να πιέζει από την αρχή για το δεύτερο γκολ που θα της έδινε ισχυρό προβάδισμα.Στο 82' ήρθε και το δεύτερο γκολ που έψαχναν οι πράσινοι με τον Κούσουλο.Ο Μποτεάκ εκτέλεσε το φάουλ,η μπάλα κατέληξε στο δοκάρι και στην επαναφορά ο Κύπριος μεσοαμυντικός έστειλε την μπάλα στα δίκτυα για το 2-0.Με τη συμπλήρωση 90 λεπτών αγώνα ο δείκτης του σκορ ανέβηκε στα 3 γκολ με τον 16χρονο Λοίζου να σκοράρει δίνοντας διαστάσεις θριάμβου στην ομάδα του.

Δείτε πως εξελίχθηκε ο αγώνας στο SPORTIME.