Έφυγε με το διπλό από το ΓΣΠ ο Άρης!

Ο Άρης πήρε ένα σπουδαίο διπλό κόντρα στην Ομόνοια στο ΓΣΠ. Στο ντεμπούτο του Σοφρώνη Αυγουστή το τριφύλλι δεν κατάφερε να παρουσιάσει μια καλύτερη εμφάνιση και δέχθηκε την ήττα με 1-2 από τον Άρη. Τα γκολ για την Λεμεσιανή ομάδα οι Μπέγκτσον και Μπαμπίκα, ενώ για την Ομόνοια σκόραρε ο Ανσαριφάρντ με πέναλτι.

Στο 20ο λεπτό ο Άρης άνοιξε το σκορ στο ΓΣΠ, με γκολ του Μπέγκτσον. Ο Κακόριν γύρισε την μπάλα στην περιοχή και ο Σουηδός έκανε το 0-1.

Στο 44ο λεπτό ο Άρης διπλασίασε τα τέρματα του με τον Μπαμπίκα. Μετά από λάθος στην άμυνα της Ομόνοιας, ο Άρης έκλεψε με τον Γκομίς, ο οποίος έδωσε την πάσα στον Μπαμπίκα και με διαγώνιο σουτ νίκησε τον Φαμπιάνο για το 0-2.

Στο 77ο λεπτό η Ομόνοια μείωσε σε 1-2 με γκολ-πέναλτι του Ανσαριφάρντ. Το οποίο ήταν και το τελικό αποτέλεσμα του αγώνα.

Δείτε πως εξελίχθηκε ο αγώνας στο SPORTIME.