Ολική ανατροπή (2-3 ) ,με ψυχή και πάθος! (Φώτος)

Απίστευτη εξέλιξη. Η ΑΕΚ έχανε με 2-0 μέσα στο Μπέλφαστ στο 50 από την Κλίφτονβιλ. Τα βρήκε πραγματικά σκούρα , απέναντι σε μια υποδεέστερη ομάδα. Αρχικά στο 17 Ο Μακ Γκίνες έπιασε την κεφαλιά έπειτα από εκτέλεση κόρνερ και έκανε το 1-0. Στο 50 ο Ντονέλλι με σουτ έκανε το 2-0.

Όμως η ομάδα της Λάρνακας στην συνέχεια με ψυχή χιλίων λεόντων , έβγαλε την ποιότητα της στο γήπεδο και μέσα σε 21 λεπτά έκανε την ολική ανατροπή με τα τέρματα των Τρισκόφσκι στο 59 με σουτ , στο 64 με τον Ηλία Χαραλάμπους με πλασε μετά από ασίστ του

Τρισκόφσκι και στο 77 με σουτ του Τομάς.

Η ΑΕΚ έδειξε λοιπόν χαρακτήρα και πήρε αυτό που ήθελε, σε ένα δύσκολο αγωνιστικό χώρο με πλαστικό χλοοτάπητα που την επηρέασε για ένα ημίχρονο στην προσαρμογή. Πλέον έχει το πάνω χέρι στον επαναληπτικό και με σοβαρότητα μπορεί για δεύτερη νίκη -πρόκριση

ΚΛΙΦΤΟΝΒΙΛ: Μούνεϊ, Ιβές, Μπόνερ, Μακγκίνες, Κουραν, Κνόουλες, Μακντεντ(Χιούτς 74΄), Μ. Ντονέλι(Λάβερι 82'), Γουίντσεστερ(Γκάρρετ), Ντονέλι, Κόσκροουβ
ΑΕΚ: Μίνιο, Η. Χαραλάμπους, Ορτίθ, Μόισοφ, Καταλά, Λαρένα, Τομάς, Λαμπάν(Μπόλιεβιτς 81'), Τέτε(Εγγλέζου 84΄), Τρισκόφσκι, Άλβες(Χαραλαμπίδης 72')

Κίτρινες : Νόουλες 32', Ντονέλι 37', Άιβς / Λαρένα 22', Τέτε 40', Τρισκόφσκι 71'